Zakończył się długo wyczekiwany II Turniej o Tarczę Rycerzy Rytra. 24 zespoły z Polski, Ukrainy i Białorusi grały o zwycięstwo w turnieju oraz prawo gry w 9 Międzynarodowym Turnieju Sokolika o Puchar Wiśniowski. Ryterski turniej to ,,wisienka na torcie’’ jeżeli chodzi o turnieje eliminacyjne do Sokolika. Zapoczątkowany w 2018 roku przez Prezesa Ludowego klubu Sportowego Poprad Rytro pana Tomasza Kuliga zebrał wiele pochlebnych ocen i w roku bieżącym został przeprowadzony z jeszcze większym rozmachem. Zainteresowanie klubów udziałem w tym turnieju spowodowało zwiększenie ich ilości, aż do 24.
Stadion ba którym rozgrywano zawody zlokalizowany jest wśród pięknych otaczających go gór na szczycie których podziwiać można średniowieczny zamek.
Do bardzo trudnych warunków najlepiej przystosowała się Korona Kielce i to ona z kompletem zwycięstw w fazie grupowej Ligi Mistrzów zasłużenie wygrała ,,deszczowe’’ zawody. Na drugim miejscu podium dającym bezpośredni awans do Turnieju Głównego Sokolika uplasowali się goście z Ukrainy –Wolyn Lutsk. Te dwa zespoły już 15 maja poznają swoich przeciwników z którymi zagrają w Starym Sączu.

Dziękujemy wszystkim zespołom za udział w turnieju.