Holger Lindemann – trener zespołu Hertha BSC Berlin U10- Jesteśmy bardzo zadowoleni z organizacji turnieju.

▶️W zeszłym roku Hertha Berlin gościła po raz drugi w Starym Sączu. Swój debiut na Turnieju Sokolika w 2017 roku zaznaczyliście zdobyciem Pucharu za 1 miejsce. Rok później było miejsce 7 ale wywalczone zawodnikami o rok młodszymi. W czerwcu do Starego Sącza przyjedzcież znów z tymi samymi chłopcami. Czy to oznacza , że jesteście faworytem do zwycięstwa w turnieju?

🎤Zawsze próbujemy grać nasza grę. Staramy sie grę przełożyć na przeciwnika. Ale najbardziej nam zależy, żeby dzieci przyjemność z gry. Co z tego wyniknie, nigdy nie wiadomo.

▶️To już trzeci rok kiedy Hertha Berlin zagra w Turnieju Sokolika. Organizatorzy bardzo sobie cenią współprace z wami. Zawsze prezentujecie wysoki poziom sportowy oraz organizacyjny. Skoro weźmiecie udział w turnieju trzeci rok z rzędu czy to oznacza, że doceniacie jego organizację?

🎤Jak najbardziej. Bardzo sie cieszymy, że mamy ponownie możliwość zagrać w Starym Sączu. Organizatorzy zawsze dbają o nas podczas pobytu. Nic nam nie brakuje. Za to im serdecznie dziękujemy. Sportowo jest to dla nas bardzo duża atrakcja. W jeden weekend zagrać z tak topowymi drużynami z Europy nie zdarza się często, nawet nam jako pierwszoligowemu klubowi z Bundesligi.

▶️W 2017 roku byliście jedynym zespołem z Niemiec. W 2018 dołączył RB Leipzig. W 2019 roku będzie 3 przedstawicieli niemieckiej piłki. Po raz pierwszy zagra Borussia Dortmund. Czy udział, aż 3 zespołów z waszego kraju to znak, że Turniej Sokolika zaczyna być rozpoznawalny w Niemczech?

🎤Myślę, że tak jest. Znam się osobiście z trenerami Borussia Dortmund i RB Leipzig. Ostatnio nawet rozmawiałem z nimi o turnieju i wszyscy z niecierpliwością oczekują turnieju. Myślę, że to już jest znak jaką renomę ma turniej Sokolik Cup.

▶️FC Porto, SL Benfica, PSV Eindhoven, Everton , Juventus Turyn, Rapid Wien, plus wspomniane zespoły z Niemiec. To tylko niektóre z zespołów, które w czerwcu 2019 zagrają w Starym Sączu. Jak myślisz który z nich może być w gronie faworytów do wygrania turnieju?

🎤Ciężko to przewidzieć. Każda drużyna biorąca udział w turnieju jest dla mnie faworytem. W kategorii U10 dużo zależy od psychiki dzieci, nastawienia i przygotowania. Mamy w tym roku dużo topowych klubów, które wyśmienicie szkołą dzieci. Naprawdę sam jestem ciekaw kto w 2019 wygra turniej.

▶️Na koniec powiedz coś o organizacji Turnieju sokolika. Co jest jego mocna stroną, a co wymaga poprawy?

🎤Jesteśmy bardzo zadowoleni z organizacji turnieju. Mamy rzadko zaszczyt brać udział w turnieju, gdzie tak się dba o nas. Nie mamy naprawdę żadnych zastrzeżeń.